• Wpisów:202
  • Średnio co: 10 dni
  • Ostatni wpis:5 lata temu, 21:53
  • Licznik odwiedzin:4 708 / 2095 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 
„Zrobili to z miłości, a miłość czasem sprawia, że postępujemy irracjonalnie... nawet popełniając niewybaczalne czyny.”
 

 

„- Nic nie jest niemożliwe. Jasne, do tej pory nigdy się nie wydarzyło coś podobnego, ale to nie znaczy, że nie może się wydarzyć w przyszłości.”
 

 


„Chcesz się dowiedzieć czegoś na temat miejsca, które ludzie nazywają Piekłem? (...) Piekła nie ma. Tutaj jest Piekło.” - Raj Utracony
 

 


"W ogóle nie chciałam, by ktokolwiek teraz na mnie patrzył. Ale nie mogłam uniknąć ludzkich spojrzeń, niezależnie od tego, gdzie bym poszła, a więc nie mogłam ukryć przed nimi ani siebie, ani swoich brudnych sekretów i wstydu."
 

 

"Gdy nie ma nikogo, kto troszczy się o nas, komu na nas zależy, kto cieszy się z nami, wtedy nasze życie traci sens. Wtedy wpadamy w rozpacz. Wtedy nie mamy siły, by normalnie uczyć się i pracować, by stawiać sobie mądre wymagania, by ocalić w nas wielkie marzenia i aspiracje, by przygotowywać sobie szczęśliwą przyszłość."
 

 

"Niekiedy ludzie potrzebują lekkiego wstrząsu, żeby docenili to, co mają i nie uważali tego za zagwarantowane."
 

 


"Grzech to potwór, którego uwielbiamy się wypierać. Podkrada się, odgryza kawałek naszego życia, wraca i znów kąsa. Nawet gdy krwawimy i kulejemy, wolimy myśleć, że nic się nie stało. To dlatego grzech jest monstrum doskonałym, ludożercą, który oślepia i paraliżuje swe ofiary, przekonując je, że wszystko jest w porządku i nie ma potrzeby uciekać. Potem pochłania je bez pośpiechu. Ta bestia atakuje nas wszystkich, niekiedy twarzą w twarz, często jednak uderzając w nasz czuły punkt. Tylko dzięki rozpoznaniu jej prawdziwej bestialskiej natury możemy mieć nadzieję na ocalenie."
 

 
"Najgorszą kradzieżą jest kradzież czasu. Swój czas możemy marnować do woli, bo przecież jest nasz. Ale nie cudzy."
 

 


"Nic nie działa skuteczniej na człowieka niż powiedzenie mu, że czegoś mu nie wolno, aby natychmiast tego zapragnął."
 

 


"Stałam się mistrzynią w ukrywaniu mrocznych sekretów i udawaniu, że wszystko jest w porządku."
 

 


"To głupie nie umieć zapanować nad sobą."
 

 


"Nie mówić do siebie. Przynajmniej nie wtedy, gdy inni mogą Cię usłyszeć. Jeśli mówisz powinieneś zwracać się do drugiego człowieka, nie do siebie."
 

 


"Może się trochę przyodziejesz? Oświadczyłeś mi bardzo jasno, że nie interesuję cię od strony fizycznej, a widok twojego wilgotnego, na wpół nagiego ciała mógłby wywołać we mnie nieokiełznany seksualny amok".
N. Roberts, Ukryte skarby
 

 


“oplótł ją palcami jak naszyjnikiem”.
 

 


„Wstał, pocałował ją w policzek, pogładził rozrzucone na poduszce włosy, okrył ją tą częścią kołdry, na której nie leżała. Wyglądała teraz jak naleśnik, na którego widok ciekła mu ślinka”.
 

 

„Stoję napięta, czekając wewnątrz siebie na werdykt jego stóp, choć dobrze wiem, że to nastąpi znacznie później, po herbatce z ciasteczkiem.”
 

 


„na poziomie abstrakcyjnym moja teoria jest prawdziwa”
 

 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 


"Czasami wolę być zupełnie sam
Niezdarnie tańczyć na granicy zła
I nawet stoczyć się na samo dno
Czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk"
COMA.
 

 

"... możesz o kimś powiedzieć, że go poznałeś, dopiero wtedy, gdy wprowadzi Cię w swoją sekretną modlitwę, którą co wieczór kieruje do Boga lub Szatana..."
 

 "Tra­fiłam do nieba - w sa­mym środ­ku piekła."